
Wystawa „Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica”Podróż w czasieW zabytkowych pomieszczeniach na parterze i pierwszym piętrze Dużego Pałacu oraz w pałacowej piwnicy poznają Państwo dawną kulturę i życie...

Wystawa BRICK CITY to największa w regionie interaktywna ekspozycja modeli i makiet zbudowanych z klocków LEGO®. Do misternie przygotowanych makiet utrzymanych w bajkowym klimacie wykorzystano tysi...

Gdyby ktoś uważał, że wydobycie i eksploatacja podziemnych wód mineralnych nie wiąże się z górnictwem - tutaj przekona się, w jak wielkim był błędzie. W 2014 r. w podziemiach Domu Zdrojowego, z okazji 260-lecia ocembrowania świeradowskiegoźródła, przygotowano interesującą ekspozycję. Muzeum Zdrojowe prezentuje historięuzdrowiska, miasta i szereg ciekawostek.

Mała, za to bardzo treściwa biblioteczna ekspozycja, która pozwoli dowiedzieć się co nieco na temat Bad Flinsberg - czyli Świeradowa przed 1945 r. Artykułom towarzyszą archiwalne zdjęcia, reprodukcje pocztówek i piękne akwarele. Kolekcję uzupełniają m.in. ludowy strój, kołowrotek i dwa modele zburzonych obiektów, kościoła ewangelickiego i muszli koncertowej.

Tematyczna ekspozycja, urządzona w XIX-wiecznym dworku myśliwskim przekształconym w hotel. Tym, którym nie przeszkadza cała otoczka łowiectwa, pozwala z bardzo bliska zobaczyć dzikie zwierzęta, które występują w okolicy. Kolekcja poroży, medalionów i spreparowanych okazów - a także fajek, kufli i samowarów - jest bardzo wiekowa, jej początki sięgają 1900 roku.

Niezły sposób na to, by poczuć się jak w czasie zmasowanego nalotu. Wystawa o II WŚ i pancernej bitwie o Lubań mieści się w podziemnym schronie przeciwlotniczym, którego korytarze mają ok. 100 m długości. Można tutaj obejrzeć wiele ciekawych eksponatów, archiwalnych zdjęć i filmów, posłuchać intrygujących opowieści przewodnika… i “bombowego” udźwiękowienia.

Intrygujące miejsce, w którym każdy może z bardzo bliska zobaczyć, jak wygląda proces wytwarzania, formowania i ozdabiania szkła. Kryształowe cudeńka potrafią upiększyć wiele miejsc. Wrażeniom estetycznym, w trakcie zwiedzania towarzyszą walory edukacyjne. Ten, kto odmawia hutnikom miana artystów, zapewne zmieni zdanie po wizycie w piechowickiej “Julii”.

Instytucja o niezaprzeczalnych walorach dydaktycznych, przypominająca również o zasadach chronienia przyrody i krzewiąca postawy pro-ekologiczne. Izerska łąka to miejsce, w którym można się dowiedzieć wielu wartościowych i interesujących rzeczy na temat fauny, flory i geologii całego regionu. Multimedialne ekspozycje skutecznie wspierają przyswajanie informacji.