Muzeum Myślistwa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Stała wystawa w jednym ze świeradowskichhoteli, który zresztą urządzono w dawnym, wzniesionym pod koniec XIX wieku dworku myśliwskim, pełniącym również funkcję pensjonatu. Jak oceniają gospodarze, najstarsze z prezentowanych eksponatów mogą pochodzić z 1900 roku.

Osoby, które nie mają nic przeciwko polowaniom i kolekcjonowaniu zwierzęcych trofeów, mogą tutaj obejrzeć niezwykle pokaźny zbiór. Liczebnie dominują wszelkiego typu poroża - zdjęte zarówno z potężnych jeleni i łosi, jak też znacznie mniejszych koziołków. Nie brakuje spreparowanych okazów zwierząt - całych bądź tzw. medalionów, czyli “popiersi”. Oprócz jeleniowatych są wśród nich także dziki, muflony, kozice czy rozmaite ptaki. Wszystkie obecne tutaj gatunki można spotkać w izerskich lasach. Odrębną kategorią są “gadżety” z ekwipunku myśliwego, czyli kolekcja stylowych fajek, porcelanowych kufli i samowarów.

Znaczna część tych przedmiotów trafiła do sal tworzących hotelową restaurację, notabene specjalizującą się w daniach z dziczyzny. Muzeum Myślistwa w Świeradowie jest otwarte od środy do niedzieli, w godzinach 10:00 - 17:00.

Mini przewodnik

Tematyczna ekspozycja, urządzona w XIX-wiecznym dworku myśliwskim przekształconym w hotel. Tym, którym nie przeszkadza cała otoczka łowiectwa, pozwala z bardzo bliska zobaczyć dzikie zwierzęta, które występują w okolicy. Kolekcja poroży, medalionów i spreparowanych okazów - a także fajek, kufli i samowarów - jest bardzo wiekowa, jej początki sięgają 1900 roku.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja