Muzeum Myślistwa

Stała wystawa w jednym ze świeradowskich hoteli, który zresztą urządzono w dawnym, wzniesionym pod koniec XIX wieku dworku myśliwskim, pełniącym również funkcję pensjonatu. Jak oceniają gospodarze, najstarsze z prezentowanych eksponatów mogą pochodzić z 1900 roku.

Osoby, które nie mają nic przeciwko polowaniom i kolekcjonowaniu zwierzęcych trofeów, mogą tutaj obejrzeć niezwykle pokaźny zbiór. Liczebnie dominują wszelkiego typu poroża - zdjęte zarówno z potężnych jeleni i łosi, jak też znacznie mniejszych koziołków. Nie brakuje spreparowanych okazów zwierząt - całych bądź tzw. medalionów, czyli “popiersi”. Oprócz jeleniowatych są wśród nich także dziki, muflony, kozice czy rozmaite ptaki. Wszystkie obecne tutaj gatunki można spotkać w izerskich lasach. Odrębną kategorią są “gadżety” z ekwipunku myśliwego, czyli kolekcja stylowych fajek, porcelanowych kufli i samowarów.

Znaczna część tych przedmiotów trafiła do sal tworzących hotelową restaurację, notabene specjalizującą się w daniach z dziczyzny. Muzeum Myślistwa w Świeradowie jest otwarte od środy do niedzieli, w godzinach 10:00 - 17:00.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz