Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska łąka

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Izerska łąka tocentrum edukacji ekologicznej, będące niezwykle ciekawym miejscem, którego rola dydaktyczna jest nieoceniona. Centrum powstało w ramach projektu “BUDOWA CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ NATURA 2000”, z pomocą środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem działań jest poprawa ekologicznego bezpieczeństwa oraz poprawa naturalnych warunków.

W centrum Izerska Łąka w Świeradowie Zdroju mamy okazję poznać faunę i florę tutejszych terenów, obraz izerskiego czystego nieba zimą, możemy także poobserwować pszczoły w monitorowanym ulu. Z pewnością wizyta w tym miejscu dostarczy każdemu niezapomnianych wrażeń i wielu interesujących faktów naukowych. Zajęcia prowadzić ułatwia wysokiej jakości sprzęt, składający się z nowoczesnych tablic interaktywnych, teleskopów, komputerów oraz wizualizerów.

Jest to bez wątpienia fantastyczne miejsce do poszerzania horyzontów i edukacji, w kwestii tak ważnej jak ekologia, co zainteresować powinno także i dzieci.

Mini przewodnik

Instytucja o niezaprzeczalnych walorach dydaktycznych, przypominająca również o zasadach chronienia przyrody i krzewiąca postawy pro-ekologiczne. Izerska łąka to miejsce, w którym można się dowiedzieć wielu wartościowych i interesujących rzeczy na temat fauny, flory i geologii całego regionu. Multimedialne ekspozycje skutecznie wspierają przyswajanie informacji.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja