Wystawa Świeradów-Zdrój wczoraj i dziś

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Stała ekspozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeradowie, umieszczona w głównym oddziale instytucji, pomiędzy działem dla dzieci a wypożyczalnią dla dorosłych. Powstała dzięki pięknym darom, przekazanym przez mieszkańców i ludzi blisko związanych z miastem.

Na wystawieŚwieradów-Zdrój wczoraj i dziś” można obejrzeć m.in. unikalne zdjęcia i pocztówki, oryginalny strój ludowy, kołowrotek przędzalniczy, naprawdę ładne akwarele czy dwie makiety. Miniatury budynków przedstawiają nieistniejące już dziś obiekty, muszlę koncertową i kościół ewangelicki. Nie brakuje kilku ciekawych informacji z historii miasta sprzed 1945 r., kiedy na mapach opisywano je jeszcze jako “Bad Flinsberg”.

Niektóre przedmioty są wykorzystywane przez bibliotekę do organizowanych przez nią warsztatów, spotkań, prelekcji itd.

Mini przewodnik

Mała, za to bardzo treściwa biblioteczna ekspozycja, która pozwoli dowiedzieć się co nieco na temat Bad Flinsberg - czyli Świeradowa przed 1945 r. Artykułom towarzyszą archiwalne zdjęcia, reprodukcje pocztówek i piękne akwarele. Kolekcję uzupełniają m.in. ludowy strój, kołowrotek i dwa modele zburzonych obiektów, kościoła ewangelickiego i muszli koncertowej.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja