Wysoki Grzbiet Izerski

To wyprawa dla wytrwałych. Aby zobaczyć wszystkie uroki Wysokiego Grzbietu Izerskiego należy przejść około 8 km szlakiem czerwonym.

Trasę można zacząć w Szklarskiej Porębie, by wejść na Wysoki Kamień. Po drodze na ten szczyt, liczący 1058 m n.p.m. warto zwrócić uwagę na charakterystyczne skupiska skalne: Kozie i Czerwone Skałki czy Dzwonnicę. Na samej górze podziwiać już można przepiękną panoramę na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie.

Po odpoczynku należy kierować się w stronę kopalni „Stanisław”. To stare i nieczynne już miejsce, w którym niegdyś wydobywano kwarc metodą odkrywkową. Dalej, Szklarską Drogą można dojść na Wysoką Kopę – najwyższy szczyt Gór Izerskich, liczący 1126 m n.p.m. Wierzchołek nie jest położony na szlaku, więc aby tam dojść należy skręcić w drogę położoną w masywie Zielonej Kopy, tuż za wiatą turystyczną i stamtąd cały czas prosto aż na sam szczyt.

Aby dojść z tego punktu do Świeradowa-Zdroju należy dotrzeć do Polany Izerskiej a stamtąd już blisko do miasta. Doświadczeni turyści mogą jeszcze po drodze zdobyć szczyt Stogu Izerskiego, aby zjechać w dół kolejką gondolową lub zejść na pieszo czerwonym szlakiem.

Dodano: 2015-09-15 10:26:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz