Wypoczywasz w Świeradowie a pada deszcz? Zainteresuj się fantastyką!

Wybrałeś się na urlop do Świeradowa Zdrój, a tu cały czas pada? Sięgnij po dobrą książkę, np. Wiedźmina!

Interesujesz się fantastyką? A może dopiero przymierzasz się do sięgnięcia po książki z tej kategorii? Jeśli utożsamiasz się choć z jednym z tych pytań, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem! Dowiesz się z niego więcej na temat Andrzeja Sapkowskiego - to obok Stanisłąwa Lema najpopularniejszy polski pisarz fantasy.

Andrzej Sapkowski jest najczęściej po Lemie tłumaczonym polskim autorem fantastyki, a Wiedźmin to jedno z popularniejszych opowiadań fantastycznych.

Andrzej Sapkowski jest najczęściej po Lemie tłumaczonym polskim autorem fantastyki

Dlaczego warto zapoznać się z twórczością Sapkowskiego? Otóż jego książki zostały przetłumaczone na niemal dwadzieścia języków i pomimo upływu lat cieszą się ogromną popularnością wśród odbiorców. Sapkowski Andrzej jest laureatem wielu nagród literackich polskich jak i zagranicznych, w tym również Paszportu Polityki. Ciekawostkę stanowi fakt, że z wykształcenia jest on ekonomistą. W pewnym momencie swoje życia Sapkowski postanowił zatrudnić się jako tłumacz amerykańskiego opowiadania, które miało być publikowane w miesięczniku "Fantastyka". Tak właśnie rozpoczęła się historia jego twórczości. Początkowo pisał on właśnie teksty do tego magazynu. W ciągu swojego życia napisał wiele opowiadań, jednak to właśnie historie dotyczące Geralta z Rivii przyniosły mu największą popularność.

Wiedźmin to jedno z popularniejszych opowiadań fantastycznych

Jeśli do tej pory znałeś Wiedźmina z telewizyjnych adaptacji, warto zapoznać się także z książkami, aby przekonać się o tym, z czego wynika popularność tych opowiadań. Jak przedstawia się kolejność czytania Wiedźmina? Otóż najlepiej zacząć lekturę od takich pozycji jak "Ostatnie życzenie" oraz "Miecz Przeznaczenia". Następnie sugeruje się podążanie zgodnie z kolejnością pozycji w ramach sagi. Kolejne książki powinny obejmować takie tytuły jak "Król elfów", "Czas pogardy", "Chrzest ognia", "Wieża jaskółki" i "Pani jeziora". Aby mieć za sobą całokształt twórczości, warto też sięgnąć po nowe książki w ramach sagi, czyli "Coś się kończy, coś się zaczyna" oraz "Sezon burz". Do tej pory powstała nie tylko gra karciana, ale także gra fabularna Wiedźmin. Wcześniej można było też oglądać serial telewizyjny jak i film pełnometrażowy.

Podsumowując, jeżeli chcesz zacząć swoją historię z fantastyką, koniecznie sięgnij po książki o Wiedźminie. Pozycje Andrzeja Sapkowskiego podbiły serca milionów czytelników na całym świecie. Przekonaj się, z czego to wynika i daj się ponieść tej czytelniczej rozrywce!

Dodano: 2023-10-30 09:48:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz