W Świeradowie dzieci nie nudzą się nawet w niepogodę

Jeśli wybierasz się z dziećmi na urlop do Świeradowa-Zdroju, nie musisz martwić się, że w przypadku niepogody będą się one tu nudzić. Jest to miejsce, które oferuje wiele atrakcji, nie tylko dla dorosłych, ale także dla Twojej pociechy. Wybór jest szeroki niezależnie od pogody. Co więc konkretnie robić z dzieckiem podczas niesprzyjającej aury, na urlopie w Świeradowie Zdroju? Oto kilka propozycji!

Na początek, warto wybrać się na jedną z największych atrakcji tego miejsca - czyli kolej gondolową Ski&Sun. Przepiękne widoki, jakie rozpościerają się na całą okolicę to czołowy argument przemawiający za tym, aby to właśnie gondola stała się pierwszym i najważniejszym obiektem do odwiedzenia na Waszej rodzinnej mapie turystycznej. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów, który zimą służyć może miłośnikom śnieżnego szaleństwa, natomiast latem jest idealnym punktem widokowym i początkiem górskich wędrówek. Wagoniki gondoli są zadaszone i przeszklone, nie przeszkodzi zatem ani deszcz, ani wiatr, a po dotarciu do górnej stacji wyciągu, pełne energii dzieci mogą jeszcze poszaleć w specjalnie dla nich przygotowanym i co ciekawe - najwyżej położonym w Polsce - placu zabaw.

Jeśli natomiast, Twoje dziecko uwielbia wodne szaleństwa w basenach czy aquaparkach, możecie udać się wspólnie do także mieszczącego się tutaj, parku wodnego. Dawny Hotel Malachit – a dziś nowoczesny obiekt Interferie Aquapark Sport Hotel to idealne miejsce do wypoczynku i zabawy dla całej rodziny. Spędzicie tu kilka przyjemnych godzin w gronie najbliższych osób, ciesząc się wspólnie, specjalnie przygotowanymi wodnymi atrakcjami, takimi jak zjeżdżalnie, kaskady czy huśtawki wodne.

Ciesząc się rodzinnym urlopem w Świeradowie Zdroju, możecie także spędzić miłe, relaksujące i jednocześnie aktywne chwile, podczas gry w kręgle w świeradowskim Bowling Klubie. Jest to jedna z najpopularniejszych rozrywek ostatnich lat – z pewnością ucieszy nawet najbardziej wymagających małych turystów. Jeśli przekażecie obsłudze informacje, że grać będą z Wami również dzieci – tor zostanie przygotowany specjalnie do ich potrzeb tak, aby ułatwić im naukę gry i pozwolić zdobywać lepsze wyniki. Dzięki temu spędzicie miło czas na wspólnej zabawie. A gdy kręgle się znudzą, jest tu także kilka innych atrakcji: bilard, piłkarzyki, symulatory samochodowe, cymbergaj i automat do gry boxer.

Jeśli zaś Twoja pociecha interesuje się historią i lubi zwiedzać ciekawe, nieoczywiste miejsca, które np. przedstawiają dawne narzędzia, używane niegdyś do codziennych czynności, z pewnością powinniście się także wybrać do Czarciego Młyna. Jest to w rzeczywistości skansen produkcyjny, tak zwanego Muzeum Chleba. Można w nim obejrzeć historyczny piec chlebowy oraz inne urządzenia, takie jak: mlewnik, elewatory itp. Pozna się tu także cały proces produkcji chleba, odbywający się dokładnie tak jak wiele lat temu. To atrakcja, która spodobać się może nieco starszym dzieciom.

Nie zastanawiaj się więc dłużej! Świeradów-Zdrój to doskonałe miejsce na rodzinne spędzanie wolnego czasu, o każdej porze roku i podczas każdej, panującej za oknem aury - również tej bardziej kapryśnej...


Dodano: 2015-09-08
Komentarze (0)
Dodaj komentarz