Urlop z dzieckiem w Świeradowie-Zdroju

Lato to czas urlopu, wypoczynku, zwiedzania, relaksu i spędzania czasu z bliskimi. Jeśli natomiast, dodatkowo ma się dzieci, a w planach wakacyjnych jest aktywny wypoczynek, wybór Świeradowa-Zdroju na urlop będzie wspaniałym pomysłem!

Miasto ma wiele do zaoferowania nie tylko kuracjuszom czy dorosłym turystom, ale również tym najmłodszym. Latem bowiem, ilość atrakcji i ciekawych możliwości na spędzanie czasu znacznie się zwiększa, a dzień jest dłuższy, można zatem przebierać w wielu różnych opcjach.

Przyjeżdżając do Świeradowa-Zdroju nie będzie problemu z zakwaterowaniem, gdyż miasto oferuje wiele obiektów noclegowych o przeróżnym standardzie. Po znalezieniu odpowiedniego lokum na czas urlopu można wybrać się na spacer po mieście.

Centrum to jedna główna ulica, pełniąca również funkcję deptaka, z okalającymi ją restauracjami, sklepami i kramikami. Można zatem swobodnie spacerować, podziwiając jednocześnie przebijającą się między zabudowaniami panoramę Gór Izerskich. Kiedy dojdzie się do pierwszej fontanny Żabki Kwisi, zza horyzontu wyłoni się wieża Domu Zdrojowego. Warto zajrzeć tam nie tylko po to, aby pospacerować po pięknych tarasach widokowych, ale również napić się wody radoczynnej w pijalni Hali Spacerowej.

Po drodze można jej również skosztować w przydrożnych źródełkach, które wyposażone w odkręcane krany zaspokoją pragnienie, a poidełka z figurami damy, dżentelmena czy bożka Flinsa będą dodatkową atrakcją dla najmłodszych. Całe miasto jest przyjazne dzieciom, a górski klimat, świeże powietrze i mnóstwo zielonych parków dodatkowo podnoszą jakość wypoczynku całej rodziny.

W upalne dni dobrze jest schłodzić się nad rzeką Kwisą. W mieście jest parę takich miejsc, gdzie można po prostu rozłożyć koc, zrobić piknik na polanie i ochłodzić się w górskiej wodzie. Ponadto, dla turystów dostępne są również baseny kryte, np. w hotelu Magnolia, Berliner czy Malinowy Dwór w Czerniawie. Dla dzieci uwielbiających wodne szaleństwa idealny okazuje się malowniczo położony aquapark w hotelu Malachit, a dla chętnych spędzenia wolnego czasu na powietrzu – minigolf niedaleko centrum. W mieście nie brakuje też placów zabaw, w tym jeden nowoczesny i wyposażony w wiele przeróżnych przeszkód.

Na terenie miasta istnieje również wiele ścieżek edukacyjnych, przeznaczonych dzieciom. Interaktywna trasa na Zajęcznik lub tropem Modelu Układu Słonecznego na pewno dostarczą wielu wrażeń całej rodzinie. Dodatkowo, wjazd kolejką gondolową na Stóg Izerski zapewni piękne widoki oraz dodatkową atrakcję dla najmłodszych. Na górnej stacji bowiem, znajduje się małpi gaj z wieloma atrakcjami.

Świeradów-Zdrój to jak widać nie tylko miasto uzdrowiskowe czy turystyczne. To miasto przyjazne dzieciom, które gwarantuje wiele atrakcji i oferuje różne formy spędzania wolnego czasu. Jeśli wybierasz się na urlop z dzieckiem, wybierając Świeradów – na pewno nie pożałujesz!

Dodano: 2015-08-04 11:45:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz