Święta w Świeradowie-Zdroju

Przyjazd do Świeradowa-Zdroju - uzdrowiska położonego w Sudetach Zachodnich- to świetny pomysł na spędzenie świąt. Miasto zapewnia wiele atrakcji i oferuje dużo możliwości spędzenia wolnego czasu- także w święta. Można tutaj skorzystać z oferty największego w mieście ośrodka sportów zimowych "Ski&Sun", a także zaplanować pobyt w jednym z wielu obiektów uzdrowiskowych. Warto pokusić się o przyjazd na dłużej, niż parę dni - Świeradów dysponuje świetnie rozbudowaną bazą noclegowo-hotelarską.

Otwarta przez cały rok kolej gondolowa umożliwia odwiedzenie Stogu Izerskiego. Wycieczka koleją to komfort i nowoczesność, ale przede wszystkim okazja do podziwiania uroku Gór Izerskich. Kolej gondolowa, poczynając od stacji dolnej, usytuowanej na poziomie 672 m.n.p.m, kończy swą trasę na Stogu Izerskim - czyli jednej z ważniejszych kulminacji Gór Izerskich.

Na spragnionych odpoczynku i regeneracji sił witalnych, czekają świeradowskie obiekty uzdrowiskowe. Miasto położone jest w pobliżu kompleksów leśnych, co stanowi o specyficznym klimacie. Tutejsze wody mineralne o właściwościach leczniczych, używane są do picia, jak również kąpieli. Złoża borowinowe natomiast, pomagają przy chorobach narządów ruchu i schorzeniach reumatycznych. Na zimową kurację warto wybrać się do jednego z tutejszych uzdrowisk, np. do słynnego Domu Zdrojowego, słynącego z najdłuższej na Dolnym Śląsku Hali Spacerowej (80m).

Ze Świeradowa-Zdroju warto zaplanować wycieczkę do naszych południowych sąsiadów- niecałe 50 kilometrów dzieli Świeradów od czeskiego Liberca. W Libercu- czeka na turystów wiele zabytków architektonicznych, najstarsze w Czechach ZOO, a także wiele kawiarni i restauracji, w których miło można spędzić popołudnie.

Nasi partnerzy