Stóg Izerski i Kolej Gondolowa

Każdy, kto choć raz odwiedzi Świeradów, powinien znaleźć się na szczycie zdobiącym to miasto. Na Stóg Izerski, który leży na wysokości 1107 m n.p.m. można dotrzeć wybierając jeden z dwóch wariantów: piesza wędrówka lub wjazd kolejką gondolową.

Niejedną parę połączyła miłość właśnie do wspólnego chodzenia po górach, dlatego też zdobycie tego wzniesienia (na które wiedzie czerwony szlak), we dwójkę, na pewno jeszcze bardziej zbliży do siebie zakochanych. Ponadto, na trasie jest mnóstwo czasu na rozmowy, a wspaniałe górskie otoczenie i świeże powietrze sprzyja miłosnym uniesieniom.

Kolej gondolowa natomiast, to wariant, który zajmuje mniej czasu, a dostarcza równie mocnych wrażeń. Sama podróż wysoko nad ziemią, w oszklonej gondolce, trwająca kilka minut jest bardzo przyjemna i relaksująca. Zmieniająca się co chwilę podczas jazdy perspektywa na całe Przedgórze Izerskie, robi naprawdę duże wrażenie.

Na miejscu, można zrelaksować się na górnej stacji i podziwiać niesamowity krajobraz. Można też wstąpić do znajdującego się kawałek dalej Schroniska Na Stogu Izerskim i zjeść coś smacznego.

Droga z powrotem może wyglądać tak samo jak droga w górę. Można też zawsze zmienić wariant i z gondoli, przerzucić się na pieszy spacer i odwrotnie. Taka wycieczka na pewno zbliży niejedną parę!

Dodano: 2015-09-15
Komentarze (0)
Dodaj komentarz