Spacery po parkach

W centrum Świeradowa znajduje się mnóstwo urokliwych alejek, otoczonych zielenią drzew czy ścieżek edukacyjnych, których ozdobą są wyjątkowe rododendrony oraz chronione pomniki przyrody. Ponadto, podczas wędrówek można natknąć się na ciekawostki o historii miasta i dowiedzieć się więcej o warunkach klimatycznych panujących w uzdrowisku.

To wszystko dostępne jest w Parku Zdrojowym, znajdującym się bezpośrednio przy Domu Zdrojowym oraz w parkach do niego przylegających, które otaczają centrum miasta.

Podczas spaceru warto zajrzeć na Halę Zdrojową (najdłuższą krytą i modrzewiową halę spacerową w Europie),aby napić się wody radoczynnej, wydobywanej prosto z pod ziemi i odpocząć w kawiarence lub na jednym z dwóch tarasów widokowych, ozdobionych przepięknymi agawami w wielkich donicach, kolorowymi kwiatami i fontannami.

Stamtąd już tylko kilka schodków w dół dzieli nas od Muzeum Świeradowa, które również warto zwiedzić, aby dowiedzieć się więcej o wydobywaniu wody i historii miasta. Na taki większy spacer można poświęcić cały dzień, aby w pełni skorzystać ze wszystkich atrakcji tej części uzdrowiska i dobroczynnego dla zdrowia, górskiego powietrza.

Galeria
Dodano: 2015-09-17 14:31:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz