Skarby III Rzeszy na Sępiej Górze

Pod koniec II wojny światowej Świeradów-Zdrój był znany jako Bad Flinsberg, ponieważ należał wtedy do terenów niemieckich. To właśnie tutaj, w 1941 roku, kilkunastoma ciężarówkami przywieziono z okolic Brna ciężkie skrzynie o nieznanej zawartości.

Według więźniów, którzy pracowali przy ukryciu tajemniczego skarbu i którym udało się uciec, skrzynie zakopano bardzo głęboko i starannie gdzieś na Sępiej Górze. Jeńcy nie wiedzieli dokładnie, gdzie zostali przywiezieni, jednak widzieli po drodze tablicę z napisem „Flinsberg”, a na szczyt owej góry wiodły tory kolejowe, którymi transportowane były skrzynie.

Sępia Góra położona jest nad starym dworcem kolejowym, więc istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie tam spoczywa część słynnych skarbów III Rzeszy. Ponadto, podczas zeznań, świadkowie zgodnie wskazywali to konkretne wzniesienie. Śledztwo, które badało całą sprawę zostało zakończone bez większych rezultatów, ponieważ poszukiwania zawężono do kilku miejsc, wskazanych przez byłych więźniów. Cała góra nie została jak dotąd spenetrowana.

Sekret ukrytych kosztowności Hitlera na Sępiej Górze wciąż pozostaje tajemnicą, jednak wiele osób, w tym mieszkańców, wierzy w całą historię. Jedno jest pewne – będąc w Świeradowie warto zdobyć szczyt, aby zobaczyć na własne oczy tereny, gdzie niespełna 80 lat temu mogły mieć miejsce tak niesamowite wydarzenia.

Kto wie, może w końcu któryś turysta natknie się na ukrytą wskazówkę, która rozwieje wszystkie tajemnice i niedomówienia?

Dodano: 2015-09-22 09:46:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz