Single Track - Rowerem po świeradowskich bezdrożach!

Jadąc w góry, na weekend lub urlop warto wziąć ze sobą rower. W końcu górskie szlaki to nie tylko piesze wędrówki. Coraz popularniejsza staje się turystyka rowerowa, wiele miejscowości natomiast promuje się poprzez swoje ścieżki dla rowerzystów. Jedną z nich od kilku lat jest Świeradów Zdrój. Miejscowość posiada doskonałe naturalne trasy Single Track przebiegające na granicy Polski oraz Czech. Dobrze oznakowane trasy, rozpoczynają się w okolicach świeradowskiej kolejki gondolowej, na Zajęczaku oraz wokół Czerniawskiej Kopy. Metrowe ścieżki przebiegają pośród lasów i polan a przejazdy ułatwiają kładki oraz niewielkie mosty.

Jak potwierdzają miłośnicy, Single Track idealnie nadaje się na rodzinne wycieczki, a nawet najmłodsi członkowie eskapady nie będą mieli wielkich trudności z pokonaniem prostych, jednak ciekawych tras. Jednokierunkowe szlaki mają około 80 kilometrów i są mniej więcej równo rozłożone po stronie polskiej i czeskiej.
Jeździć można samodzielnie lub pod okiem instruktorów. Ci którzy wolą profesjonalnie podszkolić swoje umiejętności mogą skorzystać z organizowanych wypadów rowerowych. „Popłynąć na Singletracku” to właśnie jedna z takich eskapad, na jaką można zapisać się Świeradowie Zdroju. Kilkugodzinne wypady górskimi trasami pozwalają poznać ciekawe punkty widokowe, atrakcyjne miejsca oraz poprawić kondycję. Poszczególne wyjazdy mogą trwać od 3 do 6 godzin. Najbliższe wycieczki MTB odbędą się 25 oraz 31 maja. Start w okolicach wypożyczalni rowerów Izer-Bike, po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę miejscowości.

Dodano: 2014-05-20
Komentarze (0)
Dodaj komentarz