Ranking kamer sportowych GoPro – które wybrać?

Dla większości osób posługujących się regularnie kamerą sportową oczywistym wyborem jest sprzęt firmy GoPro. To producent, który zdecydowanie zdominował rynek. Kamery sportowe GoPro to zaawansowane technologicznie, niezawodne urządzenia, na które można liczyć w każdej sytuacji. Szalona przejażdżka na rowerze górskim, zjazd na nartach, spływ kajakowy – nieważne, co robisz – dzięki GoPro uda się zapisać w formie wideo wszystkie ekscytujące przygody! A który model wybrać? W związku z tym, że w sklepach są różne modele, warto przybliżyć dostępne możliwości!

Kamery GoPro – ranking

Sprzęt GoPro zapracował sobie na doskonałą renomę. Obecnie można kupić kilka wersji tej kultowej kamery. Poniżej prezentujemy zestawienie różnych modeli, wskazując ich największe zalety.

  1. miejsce: kamera sportowa GOPRO Hero12 Black

To kamera korzystająca z tego samego sensora, co GoPro 11. Gwarantuje szerokie pole widzenia, dzięki czemu zobaczysz zdecydowanie więcej! Dużym plusem jest także możliwość prostej obróbki filmów i zdjęć za pomocą aplikacji GoPro Quik. Korzystając z tego narzędzia, da się dokonywać zbliżeń, przycinać kadry, modyfikować proporcje obrazu. Za pomocą GOPRO Hero12 Black zarejestrujesz dynamiczne, spektakularne akcje w rozdzielczości 5,3K – niezależnie od warunków oświetleniowych. Kamerę zabierzesz także pod wodę, zanurzają się na głębokość do 10 metrów. Sprzęt imponuje długością działania baterii i prostą obsługą. Zarządzanie kamerą jest możliwe nawet bez użycia rąk – dzięki komendom głosowym.

  1. miejsce: kamera GOPRO HERO11 Black Mini

Na miejscu drugim model, który zachwyci każdego, komu zależy przede wszystkim na kompaktowych rozmiarach. Kamerka w wersji mini idealnie nadaje się do umieszczenia na kierownicy rowerowej albo na kasku. Nie ma wbudowanego wyświetlacza, jednak wszystkie nagrania szybko zobaczysz na swoim smartfonie. Jak przystało na urządzenia GoPro, kamera jest wodoszczelna, wyjątkowo wytrzymała i łatwa w montażu.

  1. miejsce: kamera GOPRO MAX

Trzecią interesującą opcją jest kamera przeznaczona do nagrań sferycznych. Korzystając z tego modelu, wykonasz idealne zdjęcia i filmy panoramiczne bez konieczności przesuwania obiektywu. Urządzenie nie tylko wszystko widzi, ale także wyjątkowo skutecznie zbiera dźwięk z każdej strony. To zasługa aż sześciu wbudowanych mikrofonów. Bateria starcza aż na dwie godziny działania. Każdy nagrany materiał obejrzysz na wysokiej jakości dotykowym ekranie. Dzięki temu, że urządzenie jest wodoszczelnie, nie musisz martwić się deszczem. Nie zaszkodzi mu zachlapanie ani zanurkowanie w basenie. Bez obaw można zanurzyć tę kamerę nawet na głębokość pięciu metrów!

Kamera GoPro – jaką wybrać?

Wybór idealnej kamery GoPro to indywidualna, subiektywna kwestia. Selekcjonując sprzęt, należy patrzeć w pierwszej kolejności na jego potencjalne zastosowanie. W recenzjach czy w sklepach internetowych można znaleźć dokładną specyfikację każdego produktu, uwzględniającą rozdzielczość nagrań i ich płynność albo dokładną wagę. Dla twórcy wideo najważniejszy jest jednak charakter nagrywanych materiałów, a także ewentualna postprodukcja. Dlatego samodzielnie należy ocenić, jak ważna jest wielkość kamery, możliwość nagrywania w 360 stopniach czy używanie wbudowanego wyświetlacza. Kupując GoPro po raz pierwszy, pewnie najlepiej zdecydować się na podstawowy model, ponieważ jest wszechstronny i sprawdza się w wielu sytuacjach.

Sam wybór kamery to jeszcze nie koniec drogi. Następnym etapem może być skompletowanie dodatkowych akcesoriów, takich jak specjalna obudowa, torba, dodatkowa wymienna bateria czy różne zestawy zaczepów i mocowań.

Sprawdź najlepsze kamery GoPro w sklepie MediaMarkt i wybierz sprzęt dla siebie!

Dodano: 2024-04-26 13:24:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz