Najlepsze miejsca na spacery z psem w Świeradowie

Świeradów-Zdrój to miasto, które odwiedzają rokrocznie tysiące turystów. Coraz więcej z nich przyjeżdża tu wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Aby zaplanować taki pobyt na dłużej, należy się do tego dobrze przygotować, ponieważ niestety nie wszędzie można wchodzić ze swoimi psami. Warto też wiedzieć w jakie miejsca wybrać się można na wspólne spacery. Na terenie Świeradowa Zdroju jest mnóstwo takich lokacji, które nadają się na dłuższe lub krótsze, przyjemne spacery z pupilem. Należy jednak pamiętać, że zawsze trzeba mieć przy sobie woreczki na zebranie "psich odpadów" oraz smycz.


Jednym z nich jest deptak uzdrowiskowy, który położony jest w centrum miasta. Po drodze znajdują się nawet poidełka z wodą prosto ze źródła, także w razie pragnienia, pies może ugasić je właśnie w tych punktach. Właściciele również mogą napić się zdrowotnej wody i przy okazji posmakować lokalnej, radoczynnej „uzdrowicielki”.

Idąc dalej, można wejść do Parku Zdrojowego, przez który wiodą urokliwe alejki z mnóstwem zieleni wokół. To obszerny teren zapewniający dużo ruchu na świeżym powietrzu. Po drodze można zobaczyć niesamowitą konstrukcję: drewnianą stację wody radoczynnej, która pompowana prosto z ziemi bulgocze w szklanej szybce. Ponadto schodząc w dół, przekraczając jedynie ulicę, można zejść do drugiego parku, który niedawno został odnowiony. Znajduje się tam mnóstwo zieleni do biegania i ławeczek do odpoczynku. Każdy piesek powinien być zadowolony po takim spacerze, a właściciel na pewno niejednokrotnie, sam lub z pupilem, wróci w te miejsca.

Nieopodal Świeradowa – w Czerniawie-Zdroju także znajduje się wiele ścieżek i terenów zielonych na psie szaleństwa. Jedna z nich, prowadząca w głąb lasu, to szlak do tajemniczej Groty. To zarośnięta mchem jama, która malowniczo wkomponowała się w otoczenie. Okolica jest przyjemna do spacerowania i podziwiania widoków. Dużo leśnych szlaków do odkrycia zapewni doskonałą zabawę i odpoczynek na świeżym powietrzu. Nieopodal znajduje się też Czarny Potok, przy którym pies może się napić i schłodzić w gorący dzień.

Na drugim końcu miasta – przy wylocie na Szklarską Porębę – rozciągają się łąki, lasy i wiele ścieżek spacerowych. Jedną z nich jest uliczka widokowa nieopodal ulicy Myśliwskiej. Liczy kilkaset metrów i na całej jej długości widoczny jest przepiękny krajobraz Gór Izerskich. Szczególnie dobrze widać stamtąd Kolej Gondolową wiodącą na Stóg Izerski oraz centrum miasta. Z dala od zgiełku, w przepięknych okolicznościach przyrody, można swobodnie spacerować ze swoim pupilem i cieszyć się krajobrazem.

Świeradów-Zdrój stara się być miastem kompleksowym. nastawionym na wszelkie wymagania turystów. Tym samym jest również przyjazny zwierzakom. Tutejszy klimat sprzyja górskim wędrówkom, a liczne ścieżki, polany i szlaki zachęcają do wspólnych spacerów.

Dodano: 2015-09-14 15:45:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz