Na Stóg Izerski

Kilka minut od centrum, znajduje się dolna stacja kolejki gondolowej Ski&Sun, z której można wjechać prosto na wzniesienie liczące 1060 m n.p.m. Stamtąd wystarczy podejść kawałek pod górę, aby zatrzymać się w Schronisku na Stogu Izerskim i podziwiać piękną panoramę Gór Izerskich z tarasu widokowego. Gondolą można zarówno wjechać jak i zjechać w dół.

Dla osób, które wolą zdobyć szczyt jednak na własnych nogach, przygotowany został czerwony szlak. Prowadzi on drogą asfaltową z lewej strony kościoła pw. św. Józefa i wiedzie aż do samego schroniska. Na taką wędrówkę należy przeznaczyć około dwóch godzin w jedną stronę.

Z powrotem idzie się nieco krócej, ale wówczas trzeba bardziej uważać – schodząc ze stromej góry łatwiej o potknięcia i kontuzje. A jest się na co zapatrzeć: rozciągająca się w dole panorama miasta i okolic stwarza idealne kadry do robienia niezapomnianych zdjęć. Po drodze warto rozglądać się na wszystkie strony, bowiem nieopodal biegnie Izerski Szlak Cietrzewia, na którym dostrzec można te piękne, ale płochliwe ptaki.

Galeria
Dodano: 2015-09-17 14:32:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz