Kolonie dla dzieci 2021 - jakie nowości?

W tym roku bardziej niż zwykle wszyscy czekają na lato i wakacje. Po długim roku z pandemią i po trudnej wiośnie przyjdzie przecież czas, kiedy wreszcie będzie normalnie i radośnie. Dzieci z ogromną niecierpliwością czekają na oferty kolonii dla dzieci 2021 jeśli chodzi o wszelakie wyjazdy - obozy rodzinne, wczasy, wyjazdy szkolne czy klubowe i obozy. Rodzice już dzwonią do biur podróży i zapisują swoje pociechy, by tylko załapać się na kolonie dla dzieci 2021 - bo zainteresowanie może być większe niż zwykle, a czas na zapisy - krótszy niż zwykle. 

Jakie nowości i jakie propozycje mają więc dla swoich klientów organizatorzy wypoczynku dla dzieci? Spróbujmy to prześledzić biorąc pod uwagę wiek uczestników.

 Maluchy przedszkolne

 Aby wyjechać na kolonie dla dzieci 2021, trzeba mieć skończone 6 lat. Wyjazdy maluszkowe w tym roku również, jak zwykle, są dedykowane maluchom od sześciu do dziewięciu lat, czyli takim, które najczęściej wtedy właśnie wyjeżdżają na swoje pierwsze kolonie dla dzieci. Maluchowe kolonie odbywają się w różnych miejscach, a ośrodki czy pensjonaty, w których dzieci przebywają, zwykle zaopatrzone są w plac zabaw, bezpieczne miejsca do biegania i gier, a także świetlice wyposażone w zabawki, gry i sprzęt sportowy. Kolonie dla dzieci 2021 zapowiadają się arcyciekawie - jest do wyboru mnóstwo tematyk maluszkowych. Są to kolonie z Harrym Potterem, kolonie bajkowe, z Minecraftem czy “obóz dzikusów”. Dla tej grupy wiekowej jest też dostępna kolonia małych detektywów, kolonia księżniczek i syrenek, a także “lato w zwierzątkowie” czy lato z doktorem Doliitle. Fani przygód mają też rajd przygodowy dla dzieci, aktywną kolonię nadmorską i “wodne wakacje pełne przygód”. Są też maluchowe kolonie artystyczne, a nowością są wyjazdy o tematyce musicalowej z Soy Luna. Fajną propozycją jest też kolonia Lego czy obóz dla dzieci z elementami survivalu.

 Dzieci z młodszych klas podstawówki

Dla młodszej grupy wiekowej czyli dla dzieci od ośmiu do dwunastu lat, dedykowanych jest chyba najwięcej ofert i są one ogromnie różnorodne. Są więc kolonie dla dzieci 2021 o profilu aktywnym, sportowym, dla leniuchów, przygodowe, taneczne, żeglarskie, konne, tenisowe, pływackie czy artystyczne. Rodzice mają bardzo szeroki wachlarz ofert do wyboru i często zastanawiają się, czy lepszy będzie artystyczny profil gitarowy, czy musicalowy, a może wokalny czy malarski? Liczba i rodzaje ofert mogą przyprawić o zawrót głowy - kolonie “DIY”, kreatywne, anime i manga, japońskie, językowe, czy dla fanów określonych filmów, książek czy seriali - naprawdę czasem ciężko wybrać z tego wszystkiego jedną ofertę! Dla chłopców przewidziano kolonie dla dzieci 2021 z quadami, militarne, szkołę przetrwania, obozy sportowe i aktywne, rajdy terenowe, a także kolonie z ASG czy zwykłym lub laserowym paintballem. Obozy dla dzieci 2021 odbywają się w bardzo licznych miejscowościach wypoczynkowych na całym wybrzeżu, nad jeziorami, w różnych górach, a także w niedalekiej odległości od większych miast.

Młodzież starszych klas szkoły podstawowej

Oferty kolonii dla dzieci 2021 (https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/sportowe/) (a właściwie już dla młodzieży - bo mówimy o grupie wiekowej 12-18 lat),są najbardziej wyspecjalizowane, często zahaczające już o przyszłe poważne hobby lub zawody. I tak w ofercie na tegoroczne wakacje znajdziemy obóz weterynaryjny, medyczny, politechniczny, obóz języka japońskiego, obóz otaku i kultury japońskiej, specjalistyczne obozy z językiem angielskim, obóz wspinaczkowy, komputerowy, czy obóz projektantów gier komputerowych. Dla młodzieży, która chce zakupić kolonie dla dzieci 2021 bez wyraźnego profilu, są przeznaczone wyjazdy sportowe, kolonie typu chillout, czy ogólnosportowe. Są też obozy aktywne, wodne, przygodowe lub wędrowne. Wśród ofert zagranicznych można zaleźć obozy imprezowe, chilloutowe czy ze zwiedzaniem. Są też oferty dedykowane już dla starszej młodzieży, powyżej osiemnastu lat.

Kolonie dla dzieci 2021 - ogromny wybór i ogromny zawrót głowy? Co wybrać, skoro ofert jest tak dużo? Jak się nie zgubić w ich gąszczu?

 Podsumowując, jak co roku jest wiele zaskakujących nowości, jak na przykład obozy postapo dla młodzieży, czy obóz matematyczny, politechniczny dla starszych klas podstawówki. Są obozy fotografii cyfrowej albo teatralno-aktorskie z elementami reżyserii, a to już doskonały wstęp do wyboru późniejszych studiów czy nawet zawodu. Nowością w koloniach dla dzieci 2021 są obozy weterynaryjne i obozy rodzinne, gdzie mogą wraz z dzieckiem przebywać rodzice. Fajną nowością są obozy traperskie z rajdami kajakowo-rowerowymi. Dla starszych przygotowano nie tylko windsurfing, ale nawet kitesurfing, więc oferta z roku na rok się poszerza. Na wielu obozach można zrobić specjalistyczne kursy, na przykład na żeglarskich czy konnych. Dostępne są też kursy sternika motorowodnego, wspinaczki czy młodszego ratownika WOPR. Próbowano też utworzyć letnie obozy z kursem na prawo jazdy - ale one dotyczą już dorosłych osób.

Co wybrać - to trudne pytanie. Jeśli mamy wątpliwości, albo jeśli podoba nam się zbyt wiele ofert, warto zadzwonić do biura sprzedającego obóz, zapytać kto jest jego organizatorem, a potem z samym organizatorem szczegółowo porozmawiać o danej kolonii dla dzieci 2021. Wtedy dowiemy się szczegółów, których nie znajdziemy w opisie oferty. Rezerwujcie - i byle do wakacji!

Dodano: 2021-02-25 13:33:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz