Karlowe Wary - niezwykłe miasto o uzdrawiających właściwościach

Przebywając na wakacjach czy urlopie w Świeradowie Zdroju warto odwiedzić naszych sąsiadów i zobaczyć, jakie uzdrowiska oferują Czesi.


Karlowe Wary to jedno z najsłynniejszych uzdrowisk na świecie. Odkryte tu wody termalne pomagają w leczeniu wielu najróżniejszych schorzeń. Miasto to jest także znane z pięknej architektury oraz organizowanego tutaj międzynarodowego festiwalu filmowego. 

Najszybciej dostaniesz się tam samochodem.

Podróżowanie po Czechach samochodem

Jeżeli chcesz wybrać się na wycieczkę do Karlowych War samochodem, pamiętaj o wykupieniu winiety do Czech. Drogi w Czechach są płatne, dlatego lepiej wykupić winietę przed wyjazdem, aby uniknąć niepotrzebnych, stresujących sytuacji.
Dodatkowo obowiązkiem każdego kierowcy jest posiadanie w samochodzie apteczki oraz kamizelek odblaskowych. Zabierz także czeskie korony - obcokrajowcy za ewentualne mandaty muszą płacić gotówką.

Uzdrowisko Karlowe Wary

Karlowe Wary są uzdrowiskiem cenionym przez turystów z całego świata. Miasto znajduje się na terenie górzystym, przez co ma się wrażenie, że budynki położone są piętrami. W Karlowych Warach znajduje się aż 79 gorących źródeł z wodą mineralną. Wizyta w tym miejscu polecana jest osobom cierpiących na choroby układu trawiennego czy zmagającym się z otyłością. Dostępne tu źródła pomagają również w leczeniu chorób neurologicznych i wielu innych. Także osoby, które leczyły się onkologicznie, powinny odwiedzić Karlowe Wary, aby nabrać sił i odpocząć. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz relaksu i chcesz się zregenerować, wizyta w Karlowych Warach z całą pewnością Ci w tym pomoże. Zlokalizowane tutaj domy zdrojowe oraz liczne sanatoria przygotowały szeroką ofertę zabiegów leczniczych, oraz kosmetycznych. 

Gorące źródła

Temperatura tutejszych źródeł wynosi od 41 do 73 stopni Celsjusza. W miasteczku można znaleźć pięć kolumnad, które są odpowiednikami polskich pijalni wód. Warto zaopatrzyć się w specjalny dzbanuszek i cieszyć się do woli zdrowotnymi wodami. Ciekawostką jest to, iż w uzdrowisku tym bywało wiele sławnych osobistości takich jak, chociażby Piotr Wielki, Johann Wolfgang Goethe czy Adam Mickiewicz. Ze względu na odbywający się tutaj każdego roku festiwal filmowy Karlowe Wary odwiedza wielu wybitnych artystów. 

Krótki rys historyczny

Historia tego miasta rozpoczyna się już w roku 1350. Przyszły cesarz Karol IV odkrył nad rzeką Tepla gorące źródła. Postanowił założyć w tym miejscu osadę. Z początku miasteczko nazywało się gorące źródła jednak później na cześć władcy, który założył osadę, zmieniono nazwę na Karlowe Wary. Tutejsze wody termalne ze względu na swoje dobroczynne działanie były bardzo znane od dawna. Już w roku 1520 lekarz Vaclav Payer wydał książkę opisujące ich zdrowotne działanie. W późniejszych czasach miasto nawiedziła powódź, po ponownym odbudowaniu większość budynków pochłonął pożar, jednak miasto znowu odbudowano w XVIII wieku, a w następnym zaczęło się rozwijać jeszcze prężniej.

Nie zwlekaj, pakuj walizkę i jedź na wycieczkę do wspaniałych Karlowych War.


Dodano: 2022-06-30 15:05:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz