Grudniowe atrakcje Świeradowa

Świeradów-Zdrój, miasteczko uzdrowiskowe na Dolnym Śląsku położone nieopodal czeskiej granicy, to idealne miejsce nie tylko na obcowanie z naturą czy odpoczynek, ale również okazja do spędzenia czasu aktywnie. Miasto zapewnia moc atrakcji przez cały rok, jednak jest taki czas, w którym szczególnie warto je odwiedzić, aby wyjątkowo spędzić urlop. Kiedy zaczyna robić się chłodniej, a dni są coraz krótsze – z utęsknieniem wyczekujemy pierwszych oznak zimy. Deszczowe wieczory zamieniają się w śnieżnobiałe i nastrojowe, a przedświąteczny klimat udziela się wszystkim. Grudniowy Świeradów na nowo ożywa i zachęca wszystkich przyjezdnych do wspólnego spędzania czasu.

Wraz z pierwszym śniegiem otwierają się wyciągi narciarskie, które co roku przyciągają rzesze turystów. Ośrodek Ski&Sun każdej zimy proponuje ponad dwu-kilometrową trasę, na którą w niespełna dziesięć minut zawiezie was wygodna i nowoczesna kolejka gondolowa, z której dodatkowo rozciąga się wspaniały widok na Świeradów i okolice. Nieopodal gondoli znajduje się nieduży wyciąg „Flins-Express”, który oferuje również jazdy wieczorne, a także wypożyczalnię oraz serwis narciarski. Tym, którzy wolą mniejsze stoki z dala od tłoku i hałasu, polecamy wyciągi „Barbara”, przy ulicy Źródlanej, „Bambino-Ski” nieopodal ulicy Górskiej oraz oślą łączkę dla dzieci - „Bajtek” przy ulicy Dąbrowskiego. Świeradów jak co roku zachęca wszystkich miłośników sportów zimowych, aby spróbowali swoich sił na tamtejszych stokach, a po wysiłku – co weekend czeka moc atrakcji na dolnej stacji kolejki gondolowej.

A co w centrum? W tym roku ruszył pierwszy Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich na hali spacerowej Domu Zdrojowego. Jest to wydarzenie, które ma już swoją letnią edycję, zrzeszającą naprawdę sporą liczbę wielbicieli. Bożonarodzeniowa wersja prezentować ma wykonawców, którzy trudnią się ręcznym wykonywaniem przeróżnych produktów, idealnych na zimę. Galeria Mydła, Koliber Art, Szklana Kuźnia, Babki z Piasku, Ceramika Artystyczna Farma Martynika, Drzazgi i Drobiazgi czy Hokus Pokus Deko-Art to tylko kilka z ponad pięćdziesięciu nazw, które pojawiły się na jarmarku.

Na Hali Zdrojowej można było nabyć między innymi ręcznie robione kartki świąteczne, biżuterię, ceramikę, a także ziołowe syropy z kwiatów, tradycyjne pasztety i wędliny, pierniki, miody, nalewki i inne liczne domowe przetwory. W tym roku jarmark zaplanowany był na 12-13 grudnia, a organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję, która odbędzie się za rok.

Grudzień zazwyczaj kojarzy się ze świętami, pierwszymi płatkami śniegu, prezentami i magicznym czasem, którego tak mało w ciągu całego roku. Ale grudzień to również czas najhuczniejszej zabawy w ciągu dwunastu miesięcy – Sylwestra! Dla miłośników spędzenia tej nocy w górach, Świeradów również przygotował kilka imprez, które warto rozważyć w wyborze miejsca do świętowania. Na szczycie listy od kilku lat znajduje się dolna stacja kolei gondolowej. Sylwestra organizatorzy zaczynają już o 18:00. Wtedy to następuje otwarcie jazdy nocnej, która trwa do drugiej w nocy. W programie przewidziany jest pokaz sztucznych ogni, dyskoteka ze wstępem wolnym oraz dostęp do restauracji.

Dla osób preferujących imprezy zamknięte, górna stacja gondolowa oferuje dobrą muzykę, posiłki i napoje za około 200 zł za osobę. Jak widać Ski&Sun gwarantuje rozrywkę sylwestrową dla każdego. Ponadto w Świeradowie można wybrać się na prawdziwy bal sylwestrowy, organizowany w przepięknej, drewnianej hali spacerowej Domu Zdrojowego. Liczne konkursy, atrakcje, muzyka na żywo i bogate menu z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości.

W Świeradowie można również spędzić sylwestra po staropolsku, z tradycyjnym jedzeniem, pieczonym prosiakiem, mocnym alkoholem i wyjątkowym, swojskim klimatem. Taką imprezę znajdziecie między innymi w Tyrolskiej Chacie czy w Park Hotelu. O północy zachwyci wszystkich pokaz sztucznych ogni, a zabawa z pewnością będzie trwać do białego rana. Zabawa w Świeradowie to idealny pomysł na sylwester w górach!

Grudniowy Świeradów-Zdrój, jak widać, z pewnością jest zupełnie inny niż przez cały rok. Otulony białym puchem wydaje się być jeszcze bardziej urokliwy niż zwykle. Atrakcje organizowane w tym czasie zachęcają w wyjątkowy sposób. Oprócz śnieżnego szusowania po stokach, można spędzić czas kulturalnie, spróbować nowych rzeczy na jarmarku czy zostać na sylwestra i przywitać Nowy Rok w górach. To idealny sposób na spędzenie grudniowego czasu dla wszystkich miłośników świeradowskiego klimatu!

Dodano: 2015-12-18 08:23:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz