Czerniawska Kopa

To trasa dla zaawansowanych rowerzystów. Jest wymagająca, mimo że liczy 12 kilometrów. Zaczyna się tuż przy przejściu granicznym z Czechami i wiedzie do pierwszego punktu: Cesarskiego Źródła. Następnie, należy przejechać kawałek leśną drogą, aby dotrzeć do Przestawionego Kamienia – atrakcji, przy której można zrobić postój i nacieszyć się widokiem.

Na Czerniawską Kopę wjeżdża się wśród starych kopalń, które niegdyś funkcjonowały na tych terenach. Dalej, trakt biegnie nieopodal Doliny Czarnego Potoku, aby przy dolnej stacji kolejki gondolowej zawinąć i wrócić drugą stroną przez przepiękną Lipową Drogę, podczas której można pooddychać wyjątkowo rześkim, górskim powietrzem. Stamtąd już niedaleko do podnóża Małej Góry, gdzie trasa ma swój koniec i jednocześnie początek.

Dla większych śmiałków istnieje połączenie tego szlaku z traktem po stronie czeskiej. Wówczas można przejechać „Rapickým Okruhem”, robiąc dodatkowo prawie 4 kilometry. Dalsze czeskie ścieżki to między innymi „Novoměstská strana”, „ Asfaltový traverz” lub „Okolo Měděnce”.

Dodano: 2015-07-27 14:54:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz