Czarci Młyn

Czerniawa-Zdrój to dzielnica Świeradowa, która charakteryzuje się swojskim klimatem, zielonym otoczeniem i spokojną okolicą. Warto wybrać się w tamtą stronę, aby podążyć licznymi ścieżkami wiodącymi przez leśne polany, pobliskie strumyki i ciekawe, historyczne miejsca...

Zaraz przy głównej drodze stoi na przykład stary młyn wodny, powstały w 1890 roku i dzięki wieloletnim modyfikacjom funkcjonuje do dziś. Jest to skansen produkcyjny, w którym znajduje się muzeum chleba. Można wstąpić tam przy okazji, aby dowiedzieć się paru ciekawostek o pracy w młynie, jak również zobaczyć stare koło napędzane siłą wody. Ale przede wszystkim – Czarci Młyn to bardzo malowniczy zakątek.

Wybrukowane ścieżki wokół, mnóstwo kolorowych kwiatów, altanka i oczywiście piękny widok na Góry Izerskie sprawią, że zakochani poczują się tu bardzo dobrze. Ponadto, parę metrów wyżej można podejść na Izerską Łąkę, gdzie stoi budynek z mapą nocnego nieba. Wspólne patrzenie w gwiazdy w dzień? Czemu nie! Sala multimedialna ze sztucznym niebem nad Górami Izerskimi powinna zaskoczyć niejedną parę. A nocą – Centrum Ekologiczne proponuje wspólne patrzenie w gwiazdy przez teleskopy w obserwatorium meteorologicznym. To na pewno oryginalny i ciekawy pomysł na randkę!

Dodano: 2015-09-15 08:51:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz