Co robić w Świeradowie-Zdroju w niepogodę?

Każdy pasjonat górskich wędrówek po Polsce wie, że pogoda nie zawsze dopisuje. Co zatem zrobić, gdy za oknem szaleje deszcz, a błyski na niebie odstraszają nawet tych zaprawionych turystów? Świeradów-Zdrój wyszedł naprzeciw wszystkim, którzy chcą spędzić czas aktywnie i mają głód wiedzy oraz nowych doświadczeń. Ta " Dolina Młodości" gwarantuje wiele atrakcji, z których można skorzystać w każdych warunkach pogodowych.


Najbardziej znane miejsce to z pewnością modrzewiowa Hala Spacerowa w Domu Zdrojowym – najdłuższa taka w Europie. Atmosfera wyciszenia i fakt, że jest zakryta na całej swej długości sprzyja spacerom przez cały rok. Woda radoczynna dostępna w Pijalni Zdrojowej, smakowana z oryginalnych „pijałek” dodaje uroczego, uzdrowiskowego charakteru. W tym unikalnym miejscu znajdzie się również coś dla pasjonatów gry w szachy – nietypowa szachownica z figurami ludzkich rozmiarów. Są lekkie, bo zrobione z plastiku, dlatego swoją przygodę z tym sportem rozpoczynają z ciekawością w oczach nawet najmłodsi.

Nieco niżej, w muzeum umiejscowionym w piwnicach Domu Zdrojowego, można podziwiać źródła pijalni wody radoczynnej. Ponadto, jest tam także urokliwa kawiarenka, w której można posłuchać ciekawych opowieści o historii miasta, wygłaszanych przez kustosza. Malowidła dawnych krajobrazów okolicy i zabytkowe naczynia służące do nabierania oraz spożywania wody, tworzą niepowtarzalny klimat. W sam raz na długie posiedzenia w deszczowe, pochmurne dni.

Poszukujący nieco mocniejszych wrażeń mogą poszaleć w miejscowym aquaparku. Dwie zjeżdżalnie na pewno zapewnią odpowiedni poziom adrenaliny, a liczne wodne atrakcje spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – dzieci. Dla gości dostępna jest również sauna i solankowe jacuzzi, z którego przez szklane szyby można podziwiać widok Gór Izerskich.

Rekreacyjny wypad na kręgle również powinien zapewnić rozrywkę w niepogodę. Kilka torów, bar, bilard – to tylko kilka z wielu atrakcji dostępnych w miejscowej kręgielni. Po szalonym popołudniu można odpocząć w najlepszej pizzerii w mieście, która znajduje się w pobliżu. W sam raz na rodzinną kolację, jak również romantyczny wieczór we dwoje.

Dosłownie kilka kilometrów od centrum Świeradowa-Zdroju znajduje się też malowniczo położona Czerniawa-Zdrój. To dzielnica miasta, której największą atrakcją jest Czarci Młyn. Powstał na przełomie XIX i XX wieku i od tamtych czasów cała maszyneria łącznie z młyńskim kołem działa do dziś. Jest to wyjątkowe miejsce, które warto zwiedzić zwłaszcza, że lokalny piekarz, na koniec wizyty częstuje każdego gościa wyrobionym w owym młynie pysznym, naturalnym chlebem. Do kompleksu należy również nowo powstała Izerska Łąka. To Centrum Ekologiczne, które położone nieco wyżej Czarciego Młyna, organizuje warsztaty ekologiczne, pokazy filmów przyrodniczych oraz obserwacje pszczół. Całkiem bezpłatnie można również obejrzeć interaktywną mapę ciemnego nieba nad Górami Izerskimi w sali kinowej, a nocą – podziwiać niebo przez teleskopy w obserwatorium astronomicznym.

Jeśli planujesz wyprawę do Świeradowa-Zdroju i obawiasz się, że pogoda może nie dopisać, a Ty będziesz nudził się, zamknięty w ośrodku, w którym się zatrzymasz - mylisz się! Tu zawsze jest co robić. Warto zatem odwiedzić te tereny i cieszyć się aktywnym i niezwykle ciekawym wypoczynkiem przez cały rok!

Galeria
Dodano: 2015-07-20 12:20:00

Komentarze (1)
Anonim
14.07.2021 09:28

Szczególnie w deszczu można podziwiać pszczoły i niebo przez teleskop

Dodaj komentarz