3 romantyczne zakątki Świeradowa-Zdroju

Położenie Świeradowa-Zdroju w Górach Izerskich, w dolinach rzeki Kwisy i Czarnego Potoku oraz w otoczeniu pachnących lasów sprawia, że miejscowość ta cechuje się wyjątkowo zacisznym, relaksującym i romantycznym klimatem. To idealna okolica na zabranie swojej drugiej połówki na romantycznych spacer, dodatkowo połączony każdorazowo z podziwianiem przepięknych, górskich widoków. Niektóre pary preferują randki w chętnie odwiedzanych, często zatłoczonych miejscach centrum miast. Są też jednak tacy, którzy wolą ciszę, spokój i kontakt z naturą i to własnie dla tych drugich przygotowaliśmy 3 pomysły na romantyczny spacer w okolicach Świeradowa-Zdroju.


Jednym z takich miejsc jest Wodospad Rzeki Kwisy. Znajduje się przy ulicy prowadzącej do Szklarskiej Poręby przy końcu miasta. Należy przejść przez most znajdujący się po lewej stronie i skręcić w prawo. Dalej, ścieżka prowadzi w dół do lasu, gdzie przy zielonej polanie płynie rzeka Kwisa. Jest na niej kilkumetrowy wodospad, który zachwyca o każdej porze roku. Najlepiej jednak wybrać się tam latem, kiedy woda przyjemnie chłodzi, a cień drzew chroni przed upałem. Wieczorem zaś można rozpalić tam ognisko, w miejscu do tego wyznaczonym i przy trzaskaniu ognia spędzić romantyczny wieczór w towarzystwie natury i co najważniejsze - ukochanej osoby.

Na południowym zboczu Sępiej Góry, tuż przy szlaku rowerowym znajduje się granitowe skupisko skalne, zwane Świętojankami. To wspaniałe miejsce na romantyczny spacer, jest to bowiem punkt widokowy, ukazujący panoramę miasta i Wysokiego Grzbietu. Szlak wiedzie częściowo przez las, ale droga jest stosunkowo płaska i przyjemna, dlatego każdy amator wędrówek, nawet ten początkujący, będzie w pełni zadowolony. Zatrzymanie się akurat w tym miejscu pozwoli na odpoczynek i podziwianie pięknych widoków w towarzystwie osobliwych i unikalnych skałek granitowych. Jednak to przepiękna panorama na Góry Izerskie tworzy tu ten romantyczny klimat, którego z pewnością nie doświadcza się na co dzień!

Kierując się w stronę hotelu Malachit i skręcając w prawo, ulicą Kopernika można dojść niebieskim szlakiem do Źródła Doktora Adama. Jest to romantyczny zakątek umiejscowiony w lesie, który zaskakuje do dziś pulsującą czystą, górską wodą. Źródełko znajduje się wśród kamieni, nieopodal chatki turystycznej. Można w niej usiąść, napić się dobroczynnej dla zdrowia wody Doktora Adama (dawnego lekarza uzdrowiskowego) i spędzić wspólnie czas. W drewnianym domku jest również stoliczek i poddasze - w przypadku gdyby długi, romantyczny wieczór przedłużył się – można tam zostać na noc.


Świeradów-Zdrój dysponuje mnóstwem miejsc, w których można spędzić romantycznie czas. Wodospad Rzeki Kwisy, Świętojanki czy Źródło Doktora Adama to tylko niektóre z nich. Równie dobrze można też wybrać się wspólnie na spacer do Parku Zdrojowego (nocą jest tu szczególnie pięknie),pójść na kolację do jednej ze świeradowskich restauracji, przejechać się koleją gondolową na Stóg Izerski czy przejść się na wycieczkę po Izerach. To są jednak zdecydowanie bardziej zatłoczone miejsca, niż te które opisaliśmy bliżej w artykule, lecz zależy - kto co lubi - decyzja należy więc do Was...

Dodano: 2015-09-08 13:14:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz