Źródło doktora Adama

Do leczniczego źródła doktora Adama w Świeradowie Zdroju prowadzi niebieski szlak turystyczny.

Dr Adam był lekarzem uzdrowiskowym, który pracował w szpitalu w Bad Flinsberg na przełomie XIX i XX wieku. Przez wiele lat prowadził on aktywne badania skuteczności leczenia klimatycznego i balneologicznego, dochodząc do wniosku, że wodne kąpiele, spacery wśród drzew świerkowych i picie tutejszych wód leczniczych, bogatych w cenne składniki mineralne, to najlepsza metoda kuracji, pomagająca w przypadku wielu dolegliwości. Na ten temat napisał on nawet kilka rozpraw.

O sile źródła dobrze jest przekonać się na własnej skórze, więc najlepiej odwiedzić je podczas któregoś ze spacerów, po tutejszych terenach, w stronę Polany Izerskiej i napić się choć łyczka drogocennej wody.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Naturalne źródełko wody mineralnej, przebogatej w różne pożyteczne składniki. Swoją nazwę zawdzięcza dr. Waldemarowi Adamowi, który w miejscowym uzdrowisku pracował na przełomie XIX i XX stulecia. Położył wielkie zasługi dla badań lokalnych wód i rozwoju miejscowości. Jak trafić do źródła doktora Adama? Najlepiej kierować się niebieskim szlakiem ze Świeradowa-Zdroju.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz