Zajęcznik

Szczyt w pasmie Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, o niezbyt imponującej wysokości 595 metrów nad poziomem morza. Pomimo tego Zajęcznik jest popularnym i lubianym celem na spacery i rowerowe przejażdżki wśród turystów i kuracjuszy odpoczywających w Świeradowie-Zdroju. Z wielu różnych względów.

Przez górę prowadzi łatwy i przyjemny szlak wędrówkowy. Dotarcie na szczyt z centrum miasta to kwestia ok. godziny i pokonania nieco ponad 3 kilometrów. Suma podejść na tym odcinku to zaledwie 120 m. Tym, co wyróżnia tę dróżkę spośród wielu innych w okolicy, jest nietypowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza przygotowana przez Nadleśnictwo Świeradów. Tutaj tablice nie są tylko wypełnione tekstem, mają interaktywny charakter. Poznanie informacji wymaga wykonania pewnych czynności, np. właściwego skojarzenia obrazków. Takich stanowisk na trasie czeka 9. Dalej szlak prowadzi do drugiej części izerskiego uzdrowiska, Czerniawy.

Niepodważalnym atutem wycieczki na Zajęcznik są również walory widokowe - niegdyś na górze stała nawet specjalna wieża, obecnie zastąpiona przez przekaźnik telekomunikacyjny.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz