Zajęcznik

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Szczyt w pasmie Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, o niezbyt imponującej wysokości 595 metrów nad poziomem morza. Pomimo tego Zajęcznik jest popularnym i lubianym celem na spacery i rowerowe przejażdżki wśród turystów i kuracjuszy odpoczywających w Świeradowie-Zdroju. Z wielu różnych względów.

Przez górę prowadzi łatwy i przyjemny szlak wędrówkowy. Dotarcie na szczyt z centrum miasta to kwestia ok. godziny i pokonania nieco ponad 3 kilometrów. Suma podejść na tym odcinku to zaledwie 120 m. Tym, co wyróżnia tę dróżkę spośród wielu innych w okolicy, jest nietypowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza przygotowana przez Nadleśnictwo Świeradów. Tutaj tablice nie są tylko wypełnione tekstem, mają interaktywny charakter. Poznanie informacji wymaga wykonania pewnych czynności, np. właściwego skojarzenia obrazków. Takich stanowisk na trasie czeka 9. Dalej szlak prowadzi do drugiej części izerskiegouzdrowiska, Czerniawy.

Niepodważalnym atutem wycieczki na Zajęcznik są również walory widokowe - niegdyś na górze stała nawet specjalna wieża, obecnie zastąpiona przez przekaźnik telekomunikacyjny.

Mini przewodnik

Szczyt niejako przedzielający uzdrowisko na dwie części. Wycieczka na Zajęcznik (595 m n.p.m.) będzie niezwykle przyjemną wyprawą - na górę z centrum Świeradowa wiedzie malowniczy, zielony szlak. Wyróżnikiem 3-kilometrowej trasy jest nietypowa, gdyż interaktywna ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. 9 stanowisk to nie tablice z masą tekstu, tylko pomysłowe minigry.

Galeria

Opinie

Anonim
9.06.2024 07:28

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja