Wodospad Kwisy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niezwykle malownicza kaskada na górskiej rzece, przez niektórych porównywana do Dzikiego Wodospadu na Łomnicy w Karpaczu. Słusznie czy nie - ten iście magiczny zakątek w dolinie Kwisy cieszy się wśród odwiedzających Świeradów turystów znakomitą renomą. Jako plener fotograficzny sprawdza się wyśmienicie, a niektórzy nawet zażywają nawet zimnych kąpieli, kiedy letnie upały dają popalić.

Aby trafić do sztucznie utworzonego Wodospadu Kwisy, należy podążać wzdłuż głównej drogi ze Świeradowa do Szklarskiej Poręby. Za ostatnimi zabudowaniami, mniej więcej na wysokości tartaku Zakładu Przemysłu Drzewnego Świerad, należy skręcić w lewo, w drugi zjazd do lasu. Potem pozostaje pokonanie niecałych 200 metrów wzdłuż wartkiego nurtu rzeki. Podobno w przyszłości mają się pojawić precyzyjniejsze drogowskazy, obecnie piękna kaskada jest praktycznie nieoznakowana.

Mini przewodnik

Piękne i znane, choć niezbyt dobrze oznakowane miejsce. Wprawdzie kaskada w wyjątkowo malowniczym zakątku doliny Kwisy powstał w wyniku działalności człowieka, nie sposób odmówić jej niepospolitej urody. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wodospad ten poleca się osobom poszukującym plenerów do sesji zdjęciowych. Latem niektórzy zażywają tutaj przyjemnej ochłody.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
26.05.2023 21:56

Wodospad bez wodospadu. Dobrze, że przynajmniej jest woda.

Dodaj komentarz
Lokalizacja