Stawy w Bukowcu

  • Adres Robotnicza 9, Bukowiec
    58-533 Mysłakowice
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Tuż obok pałacu w Bukowcu, należącego niegdyś do hrabiego Fryderyka Wilhelma von Reden, stworzono na polecenie tegoż właściciela, przepiękny park krajobrazowy, w którym obok herbaciarni i wieży widokowej podziwiać można także niezwykle malownicze stawy, odbijające w swojej tafli obraz pałacu i otaczającej go zieleni.

Kompleks stawów składa się z kilku zbiorników, o różnych kształtach i rozmiarach, z których największym jest Staw Kąpielnik. Zbiornik ten, największy, o nieregularnym kształcie i powierzchni około 9,2 hektara jest także niezbyt głęboki, bo sięgający około 1,5 metra w dół. Na jego brzegu niegdyś stał domek rybacki. Dziś, nadal można po nim popływać łódkami.

Tuż obok rozsianych jest jeszcze kilka stawów, np. Staw Ponurej Kapliczki, znajdujący się tuż obok Kąpielnika, mniejszy od niego, zajmujący powierzchnię około 5 hektarów i przypominający kształtem trójkąt. Zbiornik ten nazwano od ruin opactwa, które znajdują się tuż obok i także wchodzą w skład założenia parkowego.

Bukowieckie akweny, połączone ze sobą systemem kanałów, zasilane niegdyś były wodą spiętrzoną przez tamę, wybudowaną przez hrabiego von Reden, a także wodą spływającą z najwyższego wzgórza w okolicy - Mrowca (512 m n.p.m.)

Stawy w Bukowcu stanowią obecnie fantastyczne miejsce na rodzinny piknik, romantyczny spacer czy wycieczkę rowerową. Panujące tu cisza i spokój pozwalają na relaks w otoczeniu natury i odcięcie się od miejskiego zgiełku.

Mini przewodnik

Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych - przy określonych warunkach pogodowych - elementów parku krajobrazowego, który założono na specjalne życzenie hrabiego Fryderyka Wilhelma von Reden. To idealne miejsce na rowerową wyprawę, popływanie łódką, mały piknik czy romantyczny spacer. Przy czym stawy w Bukowcu mają różne rozmiary i głębokości.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
23.05.2019 11:13

Przepiękne miejsce dla wszystkich którzy lubią kontakt z naturą! Cudne widoki, wspaniałe stawy, które dodają uroku krajobrazowi. Stawy w bukowcu to jest miejsce, które naprawdę warto zobaczyć, nie pożałujecie.

Dodaj komentarz
Lokalizacja
Multimedia