Stajnia Rybnica

Spore gospodarstwo rolno-ekologiczne, którego istotną częścią jest ośrodek / klub jeździecki. Opuszczony PGR od 2009 roku jest systematycznie odnawiany i rozbudowywany do celów rekreacyjnych i sportowych.

Stajnia Rybnica może pochwalić się m.in. ogrodzonym padokiem do oprowadzania na lonży, karuzelą dla koni, zadaszoną halą - gdzie do jazdy przeznaczono obszar o powierzchni 800 m² - a także dużym zewnętrznym placem o wymiarach 70×45 m, na którym można organizować całkiem profesjonalne zawody. Rzecz jasna nie brakuje nowoczesnych stajni (właściciele prowadzą również pensjonat dla koni), a w planach na przyszłość jest m.in. wybudowanie zbiorników do pławienia zwierząt i otworzenie mini-zoo.

W kwestii jazdy w siodle Stajnia Rybnica oferuje właściwie wszystko, czego mogą oczekiwać miłośnicy konnej rekreacji. Piękne i ułożone zwierzęta, profesjonalni instruktorzy, malownicze sudeckie tereny do wycieczek plenerowych, nauka krok po kroku: od lonży, przez ujeżdżalnię po jazdy w grupie i samodzielne. Ważne - udział w zajęciach jeździeckich wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu.

A na koniec ciekawostka historyczna - w bardzo bliskim sąsiedztwie Stajni Rybnicy znajdują się ruiny średniowiecznego zamku, pozostające jednak w fatalnym stanie, właściwie nie rokującym żadnych nadziei na poprawę.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz