Schronisko na Stogu Izerskim

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Schronisko na Stogu Izerskim, powstałe z inicjatywy Josepha Sebelta, ze środków rodziny Schaffgotschów sięga 1924 roku. Mimo nowoczesności, postawiono tu zdecydowanie na tradycję, którą można uznać za chlubę ośrodka. Jak podają właściciele, wnętrze zostało zmodernizowane, zachowując przy tym dawny, charakter, podkreślony przez architekturę śląsko-łużycką.

Wewnątrz górskiej chaty znajdziemy 10 pokoi które mieszczą od 2 do 10 gości, zawierających w standardzie pełne wyposażenie sanitarne. Kuchnia połączona z bufetem serwuje każdego dnia specjały rodzimej kuchni, przygotowywane wg domowych przepisów. Niedaleko schroniska znajduje się również przejście graniczne z Czechami - Smrk - najbardziej znane wzniesienie gór Izerskich, które również warto odwiedzić, choćby ze względu na niesamowite widoki po drodze.

Cennik

Cena za jedną dobę/osobę:

Nocleg indywidualny - od 35zł do 55zł doba/osoba

Grupowo - cena do negocjacji.

Mini przewodnik

Pomysłodawcą wybudowania schroniska, które stanęło w 1924 roku, był Joseph Sebelt. Jak zapewniają aktualni właściciele, pomimo wykonania niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych, udało się zachować pierwotny, tradycyjny klimat. Schronisko nieopodal granicy i czeskiego Smreku (1124m n.p.m.),w Górach Izerskich może ugościć (łóżka, łazienki, bufet) do 47 osób.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja