Psie zaprzęgi

Okolice Świeradowa i Jakuszyc (dzielnicy Szklarskiej Poręby) są wymarzone nie tylko dla narciarzy biegowych, ale również dla amatorów psich zaprzęgów. Wielu zapaleńców tego sportu widzi w terenach izerskich piękno krajobrazu, klimat i przestrzeń porównywalną do tras syberyjskich.

Na terenach Gór Izerskich odbywają się przede wszystkim treningi psich zaprzęgów. Od roku 2003, wcześniej sporadycznie i raczej spontanicznie organizowane zawody, zamieniły się jednak w końcu w masową imprezę sygnowana przez Polską Federację Sportów Zaprzęgowych Psów Ras Północnych oraz World Selddog Association, która wysoko oceniła warunki naturalne i przygotowanie zawodów.

Okolice Świeradowa i Jakuszyc dysponują dwiema, dobrze przygotowanymi trasami treningowymi o długości 8 i 14 kilometrów.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Świetnie sprawdzają się nie tylko w trakcie przemierzania arktycznych obszarów. Trasy i szlaki w pobliżu Jakuszyc i Świeradowa-Zdroju, choć znane głównie narciarzom biegowym, idealnie nadają się też dla sań ciągniętych przez czworonogi. Odbywają się tu zarówno treningi jak i profesjonalne zawody, a ich oglądanie dostarcza widzom całe mnóstwo przyjemności.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz