Pracownia Piernikowa Isabell

Obowiązkowy punkt wycieczki po Świeradowie-Zdroju dla wszystkich turystów, którzy czują duchowe pokrewieństwo z Kubusiem Puchatkiem i lubią sobie pozwolić na słodkie, małe co nieco. Przy czym Pracownia Piernikowa Isabell nie ma wiele wspólnego z typową cukiernią. To galeria sztuki, warsztat artystyczno-kulinarny… i rodzinny dom, pieczołowicie urządzony w stylu dworku ziemiańskiego z dwudziestolecia międzywojennego. A wszystko “Z Miłości Do Słodkości”, w aromacie przypraw z całego świata.

Odwiedzający Pracownię Piernikową Isabell goście (konieczne wcześniejsze zapisy) przekonają się, że cukiernicze dzieła sztuki pod względem estetycznym dorównują bardziej poważanym dziedzinom rzemiosła artystycznego, jak choćby złotnictwu. Wystarczy spojrzeć na jadalne repliki carskich jaj, znanych również jako Jaja Fabergé - aż szkoda byłoby je zjadać, tak kunsztownie są przyozdobione. Nie zaszkodzi również spróbować własnych sił przy dekorowaniu ciasteczek. Można również zapisać się na regularnie organizowane warsztaty profesjonalnego pieczenia i ozdabiania pierników.

Warto dodać, że tuż przy Pracowni Piernikowej Isabell rośnie Piernikowe Drzewo Spełnionych Życzeń. Jak zapewnia twórczyni tego niezwykłego zakątka, pani Izabela Janiak, niepozorne drzewko ma iście magiczną moc. Trzeba tylko zawiesić na gałęzi piernik/karteczkę z opisanym marzeniem, aby tajemnicze siły pomogły w jego realizacji. Ot, taka swojska, odwrócona wariacja na temat chińskiego ciasteczka z wróżbą - w tym wypadku samospełniającą.

Pracownia Piernikowa Isabell mieści się w pełnej atrakcji okolicy. Całkiem niedaleko tego punktu Świeradowa znajdują się m.in. Czarci Młyn, ciesząca się statusem zabytku Willa Fabrykanta (aktualnie mieści się tutaj hotel, więc większości turystów pozostaje podziwianie pięknej architektury z zewnątrz) czy Izerski Punkt Antygrawitacyjny.

Pracownia Pierniowa Isabell na Instagramie

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz