Park Fauny i Flory Słodkowodnej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Park Fauny i Flory Słodkowodnej to miejsce o niezaprzeczalnych walorach edukacyjnych, gdzie uważne i otwarte dzieci, mogą "połknąć haczyk" przyrodniczej pasji. Na specjalnie przygotowanym dnie wysuszonego stawu, czeka kilkadziesiąt realistycznych modeli zwierząt, występujących w pobliżu słodkowodnych obszarów.

Najwięcej miejsca poświęcono rzecz jasna rybom (jest tu pstrąg, szczupak czy karp),nie zabrakło też licznych owadów i pająków, a także płazów i gadów. Drapieżniki i roślinożercy, zwierzęta pływające, latające, pełzające, skaczące i kroczące – co kto lubi.

Każdy okaz wykonano z niezwykłą precyzją i dbałością o detale. Dzięki znacznemu powiększeniu można dostrzec charakterystyczne dla poszczególnych gatunków elementy ubarwienia czy części ciała. Przy każdym modelu stoi tabliczka z wyczerpującymi informacjami o prezentowanym zwierzęciu. Dodatkowo, o każdym z nich może co nieco opowiedzieć pracownik kompleksu.

Park Ryb znajduje się na terenie mysłakowickiej restauracji Siedlisko Pstrąga. Po cennej lekcji, warto też oddać się rekreacyjnemu wędkowaniu na dwóch łowiskach i zamówić jedno z pysznych dań Siedliska Pstrąga. Wokół stawów również można dostrzec zwierzęce makiety. Wizyta tutaj może być świetnym sposobem, by zainteresować dzieci bogactwem świata przyrody.

Mini przewodnik

Interesujące miejsce o rozrywkowo-edukacyjnym charakterze. Wspólne zdjęcie z gigantyczną rybą bądź jeszcze bardziej powiększonym owadem to nie tylko ciekawa pamiątka, ale i doskonały pretekst by zdobyć trochę informacji o polskiej przyrodzie. Przy każdym modelu stoi bowiem tabliczka z opisem. Park mieści się w Mysłakowicach, na terenie restauracji-łowiska.

Galeria

Opinie

Anonim
25.03.2024 18:16

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
31.05.2019 11:05

Ciekawe miejsce to Siedlisko Pstrąga, byliśmy na rodzinnym wypadzie ostatnio i bardzo nam smakowało.

Dodaj komentarz
Lokalizacja