Pałac Smyrna

Pałac Smyrna wzniesiono w centrum dzisiejszych Kowar, w połowie XVIII w., na zlecenie bogatego urzędnika. Projekt budowli założono na planie prostokąta i nakryto wysokim, czterospadowym dachem. Pod koniec XIX w. rezydencję zmodernizowano, teren ją okalający ogrodzono, a także wymieniono okna i drzwi wychodzące na zewnątrz.

W latach dwudziestych XX wieku zamieszkiwał tu ówczesny dyrektor kowarskiej fabryki dywanów Wladymir Roucha. W latach 1927-1936 wprowadził się tu natomiast mistrz maszynowni Alojzy Herschke. Następnie, do roku 1945, w pałacyku mieszkał warz z rodziną dyrektor Henryk Goriss.

Kolejnym przeznaczeniem budowli było pełnienie funkcji przychodni zdrowia, by w końcu, w 1998 roku kupił ją prywatny właściciel, tworząc w jej wyremontowanych wnętrzach hotel z restauracją Smyrna.


Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Stylowy dworek stojący w centrum Kowar. Posiadłość wybudowano - najprawdopodobniej - w połowie XVIII stulecia, na życzenie i potrzeby ważnego i bogatego urzędnika. W rezydencji mieszkali m.in. dyrektorzy miejscowej fabryki dywanów, Wladymir Roucha czy Henryk Goriss. Aktualny właściciel w wyremontowanym Pałacu Smyrna otworzył klasowy hotel z restauracją.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz