Mini muzeum szachów

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jest w Świeradowie takie niepozorne miejsce, które ciężko znaleźć. Nie reklamuje się kolorowymi billboardami, nie ma swojej strony internetowej. Ale ma duszę - wystarczy tam wejść, by poczuć specyficzny klimat.

To mini muzeum szachów- ciekawy zbiór przedmiotów związanych z tą szlachetną grą. Znajduje się on przy pensjonacie "Szach-mat". Wewnątrz można obejrzeć: różnorodne plansze, szklane, drewniane i kamienne pionki, czasomierze, literaturę i zdjęcia wpisujące się w tematykę szachów oraz wiele więcej. Wszystkie eksponaty należą do właściciela posesji, wieloletniego szachisty Wacława Romualda Kuśnierza. Co jakiś czas organizowane są tu także turnieje szachowe.

Cennik

Wejście jest bezpłatne, jednak w muzeum jest również miejsce na dobrowolne datki.


Mini przewodnik

Kto fascynuje się królewską grą, będąc w Świeradowie-Zdroju po prostu nie może ominąć tego miejsca. W środku czeka wielce interesująca kolekcja przedmiotów i pamiątek związanych z szachami, będąca własnością Romualda Kuśnierza. Do oglądania wystawił szereg najróżniejszych czasomierzy, plansz, pionków, egzemplarzy literatury tematycznej oraz zdjęcia.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja