Mała Japonia - Ogród Japoński Siruwa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

MAŁA JAPONIA - OGRÓD JAPOŃSKI SIRUWIA to fragment prawdziwej Japonii, stworzony z wielką pasją i miłością przez Sylwię i Jakuba Kurowskich. To wyjątkowe miejsce położone jest w sercu Karkonoszy na wysokości 600 m n.p.m. w miejscowości Przesieka.  Do dyspozycji zwiedzających jest tu wiele atrakcji, które przybliżają kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni i pozwalają na doskonały relaks dla całej rodziny. 

Ogród Japoński Siruwia zachwyca bogactwem roślin i harmonijną kompozycją w zgodzie z zasadami feng shui, a szum wodospadów w naturalny sposób koi zmysły. Muzeum z wystawą „Samuraj – rycerz dawnej Japonii” przenosi w czasy epoki Edo i prezentuje jedną z największych w Polsce prywatnych kolekcji zbroi japońskich. Koneserzy sztuki ogrodowej mogą się tu zachwycić Art Museum Bonsai, czyli wspaniałymi eksponatami miniaturowych dzieł sztuki – drzewkami bonsai. Nowością w Małej Japonii jest fascynująca ekspozycja oryginalnych japońskich lalek ningyō. A na najmłodszych gości czeka nowoczesny i najwyższy na Dolnym Śląsku Park Zabaw na świeżym powietrzu: ponad 10-metrowe zjeżdżalnie, linowe wieże wspinaczkowe, 9 zjeżdżalni, leżaki i plaża pełna białego piasku. Na miejscu jest bezpłatny parking, kawiarenka oraz liczne stoiska z rękodziełem japońskim.

Mini przewodnik

Mała Japonia to miejsce w sercu Karkonoszy, gdzie można zachwycić się roślinnością Ogrody Japońskiego, oraz zdobyć wiedzę o kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni przy szumie wodospadów. 

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja