Łazienki Marii - zakład kuracji borowinowej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Współczesne SPA w retro budynku? Czemu nie! Doskonałym tego przykładem jest zakład kuracji borowinowej, potocznie zwany Łazienkami Marii.

Wybudowany w 1904 roku budynek wyróżnia się swoją konstrukcją i czerwonymi cegłówkami, charakterystycznymi dla niemieckiego budownictwa. Wewnątrz gmachu mieściło się niegdyś 12 kabin do kąpieli całkowitych i 2 do kąpieli częściowych. Dawniej, borowinę wydobywano w nieistniejącej już wsi Groß-Iser. W budynku znajdowały się ponadto kadzie, zbiornik do parowania kory, wentylacja i ogrzewanie.

Do dzisiaj jednak można tu zażyć zdrowotnych kąpieli w borowinie, które wpływają na wygrzanie, dotlenienie i odkwaszenie organizmu. Szczególnie polecane są one po wysiłku fizycznym i dla osób starszych. Obecnie dostępny w Łazienkach sprzęt jest w pełni nowoczesny i profesjonalny, przystosowany do współczesnych standardów.

Mini przewodnik

Uzdrowisko, a takim statusem cieszy się Świeradów-Zdrój, nie może się obyć bez placówek przyrodoleczniczych. Specjalnością tego zakładu są dotleniające, wygrzewające i odkwaszające organizm kąpiele borowinowe. Łazienki Marii służą kuracjuszom (jak też osobom poszukującym zdrowego relaksu) już od 1904 roku. Mieszczą się w zabytkowym, typowo niemieckim budynku.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja