Łazienki Ludwika

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Obiektem wartym uwagi podczas wizyty w Świeradowie jest z pewnością pochodzący z 1879 roku, dawny budynek leczniczy zwany potocznie Łazienkami Ludwika, położony przy źródle dolnym.

Obiekt wybudowany został pierwotnie na specjalne zamówienie rodziny Schaffgotschów i posiadał wówczas 8 podgrzewanych kabin. Przeprowadzano tam kąpiele w borowinie, wywarach świerkowych oraz lecznicze prysznice - gorące i lodowate.

Przez długi czas istniała tam również Hala Spacerowa (powstała z inicjatywy znanego w uzdrowisku lekarza - dr Waldemara Theodora Adama),która niestety po wojnie została zniszczona. Obecnie w budynku znajduje się dom kuracyjny “Stary Zdrój”.

Mini przewodnik

Zasłużone dla świeradowskiego uzdrowiska miejsce. Łazienki Ludwika wybudowano w 1879r. w pobliżu tzw. źródła dolnego. Budynek, wraz z całą niezbędną uzdrowiskową armaturą, powstał na wyraźne życzenie Schaffgotschów. Dom kuracyjny organizował przede wszystkim różnego rodzaju zdrowotne kąpiele m.in. borowinowe i świerkowe. Dziś również działa tu zakład przyrodoleczniczy.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja