Izerski punkt antygrawitacyjny

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Izerski punkt antygrawitacyjny znajduje się około 300 metrów od dolnej stacji kolei gondolowej. Jedni uznają go za złudzenie optyczne, drudzy za anomalię grawitacji, natomiast wszyscy upatrują w zjawisku ciekawą atrakcję. Zatrzymany samochód, w wyznaczonym miejscu zaczyna wjeżdżać pod górę na jałowym biegu, podobnie jak wylana na ulicę ciecz, która piąć się tu będzie w pozornie niewłaściwą stronę.

Punkt nie jest odosobnionym przypadkiem w Polsce i na świecie, jednak miejsce to nadal owiane jest tajemnicą niewyjaśnioną przez naukowców. Odwiedziny w punkcie antygrawitacyjnym poleca się wszystkim ciekawskim i amatorom fizyki i naukowych ciekawostek.

Mini przewodnik

Na “zaburzenia grawitacji” (a raczej iluzję) w Świeradowie można natrafić na ulicy Strażackiej, niedaleko dolnej stacji kolejki gondolowej. Wystarczy zatrzymać auto, wrzucić “luz”, a pojazd sam potoczy się pod górkę. To nie jest wyjątkowe miejsce, nawet w skali Karkonoszy. Podobny punkt o rzekomo antygrawitacyjnych właściwościach znajduje się np. w Karpaczu.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja