Izerski punkt antygrawitacyjny

Izerski punkt antygrawitacyjny znajduje się około 300 metrów od dolnej stacji kolei gondolowej. Jedni uznają go za złudzenie optyczne, drudzy za anomalię grawitacji, natomiast wszyscy upatrują w zjawisku ciekawą atrakcję. Zatrzymany samochód, w wyznaczonym miejscu zaczyna wjeżdżać pod górę na jałowym biegu, podobnie jak wylana na ulicę ciecz, która piąć się tu będzie w pozornie niewłaściwą stronę.

Punkt nie jest odosobnionym przypadkiem w Polsce i na świecie, jednak miejsce to nadal owiane jest tajemnicą niewyjaśnioną przez naukowców. Odwiedziny w punkcie antygrawitacyjnym poleca się wszystkim ciekawskim i amatorom fizyki i naukowych ciekawostek.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Na “zaburzenia grawitacji” (a raczej iluzję) w Świeradowie można natrafić na ulicy Strażackiej, niedaleko dolnej stacji kolejki gondolowej. Wystarczy zatrzymać auto, wrzucić “luz”, a pojazd sam potoczy się pod górkę. To nie jest wyjątkowe miejsce, nawet w skali Karkonoszy. Podobny punkt o rzekomo antygrawitacyjnych właściwościach znajduje się np. w Karpaczu.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz