Herbaciarnia w Bukowcu

W jednym z najładniejszych parków krajobrazowych kotliny Jeleniogórskiej, okalającym Pałac w Bukowcu, za zabudowaniami folwarcznym znajduje się miejsce, z którego rozciąga się przepiękny widok na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę...

To Belweder, przypominający grecką świątynię, zwany również Herbaciarnią. Ta zaskakująca nieco swą formą budowla, została wzniesiona na przełomie XVIII i XIX wieku, kiedy to rodzina Redenów, w których posiadaniu była wówczas cała posiadłość pałacowa, postanowiła zorganizować wokół majątku malowniczy, idealny do romantycznych i wyciszających spacerów park. Wśród stawów, wieży i innych pawilonów parkowych powstała wówczas również Herbaciarnia, zbudowana tak naprawdę specjalnie dla żony hrabiego von Reden - Fryderyki z domu von Riedel zu Eisenbach.

To właśnie tu ulokowano jej bibliotekę i prowadzono długie rozmowy przy herbacie, z oszałamiającym widokiem na góry. Dziś, w weekendy również można napić się tu aromatycznej herbaty i poczuć dawny klimat tego urokliwego miejsca.


Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Pałac w Bukowcu może się pochwalić jednym z najwspanialszych parków spośród wszystkich posiadłości w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Charakterystycznym punktem tego pięknego, zielonego terenu jest usytuowana na szczycie wzniesienia willa, nazywana właśnie Herbaciarnią. Swoim wyglądem nawiązuje do antycznej, greckiej świątyni. Powstała na przełomie XVIII i XIX wieku.

Komentarze (1)
Anonim 28.05.2019 11:04

Bukowiec to bardzo mała miejscowość, ale jakże urokliwa. Ma wiele atrakcji a jedną z nich jest Herbaciarnia. Spacer z ukochaną osobą? Jeśli jesteście w okolicy to tylko tam!

Dodaj komentarz