Grób Liczyrzepy

Grób Liczyrzepy to miejsce pochówku tajemniczego ducha gór Karkonoszy, znajdujące się na skrzyżowaniu leśnych dróg z szosą ze Świeradowa Zdroju do Szklarskiej Poręby. Miejsce to znajduje się u ujść potoków: Wodopój i Płóka z Kwisą, na wysokości ok. 590 m n.p.m. Wszyscy ciekawscy i lubiący górskie legendy podróżnicy powinni zawitać w to miejsce.

Duch Gór zwany też, Karkonoszem, Rzepiórem czy Liczyrzepą to co prawda postać fantastyczna i prawdopodobnie całkowicie fikcyjna, jednak jest on bohaterem licznych podań związanych z obszarem Karkonoszy i przekazywanych kolejnym pokoleniom do dziś. Nic więc dziwnego, że umowne miejsce jego pochówku owiane jest tajemnicą i magią i odwiedza je wielu zaciekawionych wędrowców.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Niepozorny leśny pagórek z paroma większymi głazami, które wedle ludowych podań stał się miejscem pochówku Władcy Karkonoszy. Mowa oczywiście o postaci z lokalnych legend: Liczyrzepie, nazywanym również Rzepiórem, Duchem Gór i Karkonoszem. Tajemnicze miejsce znajduje się niedaleko głównej drogi, niedaleko ujścia potoków Płóka i Wodopój do rzeki Kwisy.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz