Grób Liczyrzepy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Grób Liczyrzepy to miejsce pochówku tajemniczego ducha gór Karkonoszy, znajdujące się na skrzyżowaniu leśnych dróg z szosą ze Świeradowa Zdroju do Szklarskiej Poręby. Miejsce to znajduje się u ujść potoków: Wodopój i Płóka z Kwisą, na wysokości ok. 590 m n.p.m. Wszyscy ciekawscy i lubiący górskie legendy podróżnicy powinni zawitać w to miejsce.

Duch Gór zwany też, Karkonoszem, Rzepiórem czy Liczyrzepą to co prawda postać fantastyczna i prawdopodobnie całkowicie fikcyjna, jednak jest on bohaterem licznych podań związanych z obszarem Karkonoszy i przekazywanych kolejnym pokoleniom do dziś. Nic więc dziwnego, że umowne miejsce jego pochówku owiane jest tajemnicą i magią i odwiedza je wielu zaciekawionych wędrowców.

Mini przewodnik

Niepozorny leśny pagórek z paroma większymi głazami, które wedle ludowych podań stał się miejscem pochówku Władcy Karkonoszy. Mowa oczywiście o postaci z lokalnych legend: Liczyrzepie, nazywanym również Rzepiórem, Duchem Gór i Karkonoszem. Tajemnicze miejsce znajduje się niedaleko głównej drogi, niedaleko ujścia potoków Płóka i Wodopój do rzeki Kwisy.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
26.05.2023 21:54

Przecież to nie ten kamień. Nawet drzewostan całkiem inny.

Dodaj komentarz
Lokalizacja