Dom zdrojowy

Dom zdrojowy to nieodzowny element infrastruktury każdego uzdrowiska w Polsce. Tak jest i w przypadku Świeradowa, w którym budynek ten jest szczególnie unikatowy. Oprócz cieszącego oko niezwykłego wyglądu zewnętrznego, budynek może poszczycić się najdłuższą na Dolnym Śląsku, 80-metrową modrzewiową halą spacerową z dużymi, przejrzystymi oknami, która łączy dwa budynki uzdrowiska.

W hali znajdują się liczne stoliki z krzesłami, sklepiki oraz scena. Całość zdobią roślinne polichromie oraz herby rodziny Schaffgotschów, która sponsorowała odbudowę Domu Zdrojowego po pożarze w XIX wieku. Za dnia, wnętrze jest wykorzystywane jako deptak, w nocy zaś zamienia się w salę koncertową lub balową. Na miejscu mamy możliwość skorzystania z bogatej bazy zabiegowej, basenu, siłowni czy sali gimnastycznej. Dom zdrojowy to również liczne miejsca noclegowe, z dostępem do wszelkich mediów i z możliwością doboru pokoju do swoich potrzeb.

Zarówno Dom Zdrojowy, Hala Spacerowa i okalający je Park Zdrojowy stanowią jedną z głównych i najbardziej malowniczych i urokliwych atrakcji Świeradowa.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz